Toimunud laagrid

Toimunud laagritest

Tänaseks on toimunud 56 laagrit ja nendes on osalenud kokku ligi 800 last. Kui esimesel kahel aastal olid laagrid peamiselt Estonia huku tõttu kannatanud lastele, siis täna osalevad laagrites lapsed, kelle ema, isa, õe või venna kaotus on väga erinevatel põhjustel. Kõige nooremad laagrilapsed on olnud 4-5 aastased ja kõige vanemad 19-20.

Tavapäraselt on laagris umbes 40 last ja nendega koos 11-12 täiskasvanut — grupijuhid, vabaaja juhid ja viimastel aastatel ka praktikandid kõrgkoolist.

Laagrid on toimunud alati loodukaunis kohas, kus on  laialdased võimalused erinevateks tegevusteks, kus saab korraldada nii kogu laagri ühisüritusi kui ka igapäevast grupitööd.

Esimeste aastate laagrid viidi läbi Lepanina Motellis, hilisemalt oleme olnud Otepää Matkakeskuses, Jõulumäel, Pariisi Puhkekülas, Paunküla spordibaasis. Viimasel kümnel aastal on meie heaks partneriks  ja majutajaks olnud Lastekaitseliidu Pivarootsi lastelaager.

Ühe aasta jooksul on 3 laagrit, kokku 14 laagripäeva. Tavapäraselt on suvelaager augustis ja 8-päevane, sügisene jätkulaager on novembri nädalavahetusel (3-päevane) ja kevadine laager Volbri paiku samuti nädalavahetusel.

Grupijuhtideks on olnud Maire Riis, Merike Sarapuu, Ruth Raielo, Pille Isat, Tuuli Vellama, Naatan Haamer, Aivar Simmermann, Kaupo Jõeveer, Sirje Rass, Ivo Raenok, Tiiu Meres, Ivika Põldsepp, Valter Maatee, Ülo Vihma, Andres Laanemets, Ivo Varts, Jaak Känd, Owe Petersell, Tõnno Jonuks, Andres Kask, Lea Kalvo, Aet Lass, Hailii Õllek, Helar Peterson.

Vaba aja juhtideks on olnud Uku Presmann, Kalle Viik, Raivo Ilmsalu.

Galerii